Yunanistan sahilinde korkutan görüntü

Yunanistan’ın batısında göreni şaşkına çeviren bir olay yaşandı… Aitoliko kasabasında, sahile gidenler bitki örtüsü ve zeminin garip bir şekilde kaplandığını gördü. Yunanlar hemen yetkililere haber verirken, bölgeye gelen uzmanlar konuyla ilgili inceleme yaptı.

orumcek1-giannis

İncelemenin sonunda 300 metre uzunluğundaki kaplanma maddesinin örümcek ağı olduğu ortaya çıktı. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve sivrisinek nüfusunun büyümesinin örümceklerin sayısının artmasına neden olduğu düşünülüyor.

Trakya Democritus Üniversitesi’nden moleküler biyoloji ve genetik uzmanı Prof. Maria Chatzaki, yüksek sıcaklıklar, nem ve yiyecek bolluğunun bu tür örümcek türlerinin çoğalması için ideal bir ortam oluşturduğunu belirterek “Örümcekler, şimdi bunun tadını çıkarıyor. Bir tür parti yapıyorlar. Çiftleşip çoğalıyorlar ve yeni bir nesil yaratıyorlar. Partilerini bitirdikten sonra ölecekler” dedi. Chatzaki, bu örümceklerin insanlar için tehlikeli olmadığını ve bölgenin bitki örtüsüne de zarar vermeyeceklerini söyledi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir