Bodrum’daki cennet koydan rant çıktı

Dünyaca ünlü mavi bayraklı Bodrum’daki Camel Beach Koyu’na 30 milyon liraya “İslam Tanıtım Merkezi” inşa ediliyor. Bu proje, 2013 yılında Ortakent ve Bodrum Belediyeleri tarafından reddedilip durdurulmuştu. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı buna rağmen hafriyatı başlattı ve inşaatın ilk adımı da atıldı.

SİYASETÇİNİN KUZENİ

Konuyu Bilgi Edinme Yasası kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı’na soran ve bölgede araştırma yapan CHP eski Milletvekili Umut Oran, Diyanet’ten “Biz yapmıyoruz, bütçeden para da ayırmadık” cevabı aldı. Diyanet, ibadet tesislerini inşa etmek görevleri bulunmadığını, izin ve ruhsat yetkisinin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçtiğine işaret etti.

REFERANDUM YAPILSIN Umut Oran, “Dini merkezin plajda güneşlenen turistlerin arasında ne işi var? Referandum yapılıp halkın görüşü alınsın” önerisinde bulundu.

REFERANDUM YAPILSIN
Umut Oran, “Dini merkezin plajda güneşlenen turistlerin arasında ne işi var? Referandum yapılıp halkın görüşü alınsın” önerisinde bulundu.

Oran, “İnşaatın arka planında 60 dönümlük daha arsa kapatma yarışı yaşandığı, konunun da yine rant olduğu ortaya çıktı” dedi. Perde arkasında AKP’li ünlü bir siyasetçinin kuzeninin olduğunu öne süren Oran şunları söyledi:

“Bölgede yaşayan vatandaşlar, kentin dokusuna aykırı, kot farkı nedeniyle çok büyük bir bina yapılmak istenmesinden rahatsız. Belde belediyesi de Bodrum Belediyesi de 2013’te bu izni vermedi. Şimdi inşaatta ve ihalede Diyanet de devre dışı. Peki kim yapıyor bu 30 milyon TL’lik işi? Tam bir skandal. Bu devasa inşaatın arkasında büyük bir rant lobisi var. Geçmişte Ortakent Belde Belediyesi üzerinde imar planı tadilatı için baskı kurulmuş. Bölgenin mülki amirleri de güvenlik nedeniyle tedirgin.”

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir